A Világtalálkozó programja
A Világtalálkozó programja
 Június 28. péntek - Nyitány, Sepsiszentgyörgy középpontban ~ Helyszín ~
16:00 – 20:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés Ezerkincs
Egészségközpont
16:00 – 16:45 Magyar Uralkodók” – Szász Endre festőművész kiállításának megnyitója Szász Katalin felvezetésében Publik Antal szavalóművész és Takács Éva népdalénekes kíséretében Kós Károly Előadóterem
16:00 – 19:00

Ifjúsági műsorok:
„Jelenbe zárt múlt” - Kalóz Zsóka csipkekiállításának nyitánya
Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) műsorai
- Erdély – ismereti tesztek kitöltése                                               
- Ifjúsági szavaló verseny
- Rajzverseny

Ifjúsági sátor
17:00 – 18:00 Sepsiszentgyörgy, Szemerja – Horváth Zoltán György vetítéses előadása Kós Károly Előadóterem
17:00 – 18:00 „Firtos fölött” -  Mácsafej zenekar (Sepsiszentgyörgy) Nagy Színpad
17:00 – 18:00 21 hegységen át a székely-magyar kézfogásért”  -  Pilis-Hargita és a Székely-Magyar Szövetség bemutatkozása Konferencia sátor
18:00 – 18:30 „Elyenek a fehérnépek” – Sebestyén István (Kakasd) bukovinai székely mesemondó előadása Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Számvetés pillanatképek a Hazajáró útjáról; "Erdők, hegyek, tanok és emberek" - Kenyeres Oszkár és Jakab Sándor vándorok előadása Kós Károly Előadóterem
18:30 – 19:00 Székely miatyánk” - Elekes Adrienn szavaló és Takács Éva népdalénekes műsora Nagy Színpad
19:00 – 19:45

Világtalálkozó nyitánya
- „Világok virága” művészek közös monumentális alkotásának bemutatása Hegedűs Tünde a Panoráma Világklub Művészeti Galériájának elnökének jóvoltából
- Takács Éva népdalénekes
- Publik Antal (Marosvásárhely) és Burján Szilárd szavalóművészek
- Szent György Lovagrend
- Matus Mihály tárogatóművész
- Mészáros János Elek operaénekes nyitó éneklése

Nagy Színpad
20:00 – 21:00 „Erdély földjén” - Dancs Annamari koncertje Nagy Színpad
20:00 – 21:30 A Pilis-Hargita és a Székely-Magyar Szövetség, valamint a „Hazajárók” megemlékezése Erőss Zsoltról és Kiss Péterről Kós Károly Előadóterem
21:30 – 22:30 Határok nélkül” - a Hungarica zenekar fellépése Nagy Színpad
21:30 – Mezőségi táncház Kós Károly Előadóterem
21:30 – Siculus Együttes mulatós estje Konferencia sátor

 

Június 29. szombat - Mezőség bemutatkozik ~ Helyszín ~
05:00 – 09:00 Horgászverseny Csattogó-völgyi horgásztó
08:00 – 13:00 Kerékpártúra a Dunakanyarban Zelei József kerékpáros nagykövet szervezésében  
08:00 – 12:00 „Labdarúgó-kupa az autonómiáért”elődöntő Focipálya
09:00 – 21:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés

Ezerkincs

Egészségközpont

09:30 – 12:00 Erdélyi és székely körök konferenciája Konferencia sátor
09:30 – 11:00 „Játszóház” – a Kallós Alapítvány szervezésében Nagy Színpad
09:30 – 21:00

Ifjúsági műsorok
Mezőségi kézműves mesterek bemutatója: szűcsmester (Mezőkeszü), szalmakalap (Szék), gyékényfonás (Mezőfele)
Játszóház a Kallós Alapítvány pedagógusaival
Farkas L. Rozália bemutatja a „Világgá megyek” népmesei társasjátékát
A semmiből egészet” - Kalóz Zsóka csipke-szakember előadása és bemutatója
Dallamszövögető” - Osztováta Együttes ifjúsági műsora
"Csaba királyfi nyomában" - őseink mondáit, dalait adja elő Olasz Etelka
Játszóház” – a Kallós Alapítvány szervezésében
Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) műsorai
- Erdély – ismereti tesztek kitöltése                                               
- Ifjúsági szavaló verseny
- Rajzverseny

Ifjúsági sátor
11:00 – 14:00 Erdélyország az én hazám” szabadtűziétek-készítő verseny
Erdélyi ízek I.  –  tárkonyos pityókaleves csülökkel – 17 csapat nevezésével
Tűzrakó-helyek
11:30 – 12:30 Váci Ifjúsági Fúvós Zenekar Nagy Színpad
12:00 – 13:30 Mezőségi táncok tanítása a Kaláka Néptáncegyüttessel Konferencia sátor
12:30 – 13:30 Jó ebédhez szól a nóta - Sárközi Lajos, Oláh Katalin, Töröcsik Márta, Lörinczy Márta nótaénekesek és a Karizma együttes zenés műsora Nagy Színpad
13:00 – 14:00 Kalotaszegi Piramis túra: Nagyváradtól Torockóig” – Olasz Etelka vetített-képes előadása Kós Károly Előadóterem
13:30 – 14:15 Kerepesi Székely Hagyományőrző Kör és a Bokréta Táncegyüttes Nagy Színpad
13:30 – 16:30 Autonómia kerekasztal-beszélgetés
"Hunyadi Mátyás és a székelyek"- Ambrus András (Gyergyóalfalu) és Helyei László színművészek előadása
Bácsfainé Dr. Hévizi Józsa (az Erdélyi Szövetség elnöke) bevezető előadása „Arányosított önkormányzatot szórványban, területi autonómiát többségben!” címmel, majd kerekasztal-beszélgetés.
Résztvevők: Csóti György országgyűlési képviselő, Ferencz Csaba, a Székely Nemzeti Tanács alelnöke, Bedő Árpád, a Kárpát-Alpok Alapítvány képviselője, Mandics György író, valamint Baliga Csaba, a Panoráma Világklub Gyimesi Csángó Társklubjának tiszteletbeli elnöke
Moderál: Nemes Előd, sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő, az Erdélyi Magyar Néppárt háromszéki elnöke
Konferencia sátor
14:00 – 15:00 Balázsi Mária (Brassó) és Balázsi László (Lókod): „Erdély hazavár” – énekes-verses összeállítás Kós Károly Előadóterem
14:00 – 16:00 Családi vízi sportvetélkedő Tábori strand
14:15 – 15:00 „Üzenet Erdélyből” -  Elekes Adrienn szavalóművész és Takács Éva népdalénekes műsora Nagy Színpad
15:00 – 15:15 A szabadtűziétek-készítő verseny I. eredményhirdetése Nagy Színpad
15:00 – 16:00 „Mezőségi gyűjtőútjaim” – Kallós Zoltán filmvetítéses előadása Kós Károly Előadóterem
15:00 – 16:00 Mezőségi gasztronómiai bemutató (málékásás töltött káposzta és kőttes palacsinta) és kóstolás Tűzrakó-helyek
15:15 – 16:00 Ruzsmalint Táncegyüttes - széki muzsika és tánc Nagy Színpad
16:00 – 16:30 Adjátok vissza a hegyeimet” - Publik Antal  (Marosvásárhely) szavalóművész előadása Nagy Színpad
16:00 – 17:00 „Mezőség középkori templomai” – Horváth Zoltán György előadása Kós Károly Előadóterem
16:00 – 18:30 Labdarúgó-kupa az autonómiáért”– középdöntők Focipálya
16:30 – 17:00 Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) szavaló-  és rajz  versenyeinek győztesei mutatkoznak be Nagy Színpad
16:30 – 18:30 Mezőségi fejlesztési műhely” - Téka Alapítvány, Kallós Zoltán Alapítvány, CESCI (Határon Átnyúló Kezdeményezések Közép-Európai Segítő Szolgálata). Moderátor – Csete Örs, a Határtalanul programiroda vezetője.
Előadók: Ocskay Gyula, a CESCI   főtitkára; Balázs-Bécsi Gyöngyi és Balla Ferenc a Kallós Alapítványtól; Balázs-Bécsi Attila, a Téka Alapítvány elnöke; Kerekes Sándor, a Kárpátia Magyar-Román Kereskedelmi és Iparkamara kolozsvári vezetője, Németh Attila - LEADER program, Márton János bonchidai református lelkész
Konferencia sátor
17:00 – 18:00 Harangot kongatok” – Simó József, a Czegei Wass Alapítvány elnökének előadása Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Emese álma” - az Osztováta Együttes zenei műsora Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Egy temetetlen székely író: Nyirő József - Medvigy Endre irodalomtörténész előadása Kós Károly Előadóterem
18:30 – 19:00 Barantabemutató – Dobó József „Szakál” vezetésével Focipálya
18:30 – 19:30 "Mezőség történelmi nevezetességei" - Dr. Eszenyi Farkas Gábor vetített előadása Konferencia sátor
19:00 – 20:00 Mezőségi mulatság” –  a Kaláka Néptáncegyüttes, a Kallós Kollégium kis táncosai, énekesei és mesemondói, valamint a Téka Alapítvány gyermekzenekara és népdalkörének énekeseinek fellépése Nagy Színpad
19:00 – 20:00 Két keréken a Világban - kerékpártúra egy erőszakmentes, békés Világért” - Zelei József kerékpáros nagykövet vetítéses útiélmény-beszámolója Kós Károly Előadóterem
20:00 – 21:00 Kató Árpád (Csíkszereda) klasszikusgitár-estje Kós Károly Előadóterem
21:00 – 22:30 Szeresd az életet” – Tamás Gábor koncertje Nagy Színpad
22:00 – Nagy Attila (Csárdáskirály) zenés mulatósestje Konferencia sátor
22:00 – Mezőségi táncház a Kalákával (Szamosújvár) Kós Károly Előadóterem

 

Június 30. vasárnap – „Petrás Incze János születésétől a
Moldvai Csángó Napig 200 éven át”
~ Helyszín ~
05:00 – 09:00 Horgászverseny Csattogó-völgyi horgásztó
07:00 – 13:00 Kerékpártúra a Börzsönyben  
09:00 – 10:00 Ünnepi Ökumenikus Istentisztelet Nagy Színpad
10:00 – 10:45 Zarándoklat az „Erdélyi vándorok” faragott kopjafájához, Csoma Gergely csángó keresztjének ünnepélyes felállítása.
Kiss Dr. Tampu Tatiana (Diószén), Berszán Lajos katolikus pap és Dr. Balázsi László (Lókod) ny. unitárius mb. püspök-főjegyző a Moldvából és Erdélyből elvándorolt nagyjainkra emlékeznek
Szent Jakab Kagyló
10:00 – 21:00 Természetes gyógyítás, felfrissülés Ezerkincs
Egészségközpont
10:00 – 19:00 Ifjúsági műsorok
Farkas L. Rozália bemutatja a „Világgá megyek” népmesei társasjátékát
A semmiből egészet”  - Kalóz Zsóka csipkeszakember előadása és bemutatója
Sebestyén István (Kakasd) mesemondó
Ki tud többet Moldváról?” - Gondos Béla vetélkedő
Az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesület (EJKE) műsorai
- Erdély – ismereti tesztek kitöltése                                               
- Ifjúsági szavaló verseny
- Rajzverseny
Ifjúsági sátor
10:00 – 14:00 Erdélyország az én hazámíjászverseny Csattogó-völgyi horgásztó
11:00 – 12:15 Aprónépek táncházaBoros Andrással és a Botosánka Együttessel Konferencia sátor
11:00 – 13:00 Labdarúgó-kupa az autonómiáért”– elődöntő  
11:00 – 14:00 Erdélyország az én hazám” szabadtűziétek-készítő verseny
Erdélyi ízek II. – erdélyi juhtúrós puliszka – 17 csapat nevezésével
Tűzrakó-helyek
11:15 – 12:15 Templomot és iskolát” – Kallós Zoltán előadása Nagy Színpad
12:15 – 13:00 Mikor kicsi lejány vótam” – Mokány Róza (Lujzikalagor), Pusztinai Annamária (Pusztina), Kiss Dr. Tampu Tatiana (Diószén), Takács Éva, Tamás Júlia Roxana (Pusztina) népdalénekesek, valamint Pásztor Endre kobzos és Kovács Krisztián furulyás műsora Nagy Színpad
12:30 – 13:15 Gondos Béla riportja Bogdán Tiborral (Magyarfalu) Konferencia sátor
12:30 – 13:45 A „papbácsi” – találkozás Berszán Lajos atyával, filmvetítéssel egybekötve Kós Károly Előadóterem
13:00 – 14:00 Magyar vagyok, magyarnak születtem” – a Szokolyai Dalárda műsora Nagy Színpad
13:15 – 14:00 Csángó Rádió Lőrinc Cselesztin (Csíkfalu) főszerkesztő, Takács Szabolcs és Halász Péter munkatársak beszámolója a rádió működéséről Konferencia sátor
14:00 – 14:30 Vládniktól-Egyházaskozárig” – Puskás Antal (Egyházaskozár) mesés, énekes műsora Nagy Színpad
14:00 – 15:00 Visszhang a Szeret mellől”  - Demse Márton (Somoska)  költő előadása Kós Károly Előadóterem
14:00 – 15:00 Barantabemutató Dobó József  "Szakál” vezetésével Focipálya
14:00 – 16:00 Családi vízi sportvetélkedő Tábori strand
14:00 – 16:00 Csángómagyar önazonosság” konferencia
Meghívottak: Moldvai Magyarok a Moldvai Magyarokért, A Moldvai Magyar Oktatásért Alapítvány (AMMOA), Keresztszülők a Moldvai Csángómagyarokért Egyesület, Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége, Lakatos Demeter Egyesület
Konferencia sátor
14:30 – 15:00 "Hol vagytok magyarok" - Petrás Mária népdalénekes és egyben a világtalálkozó védnökének műsora Nagy Színpad
15:00 – 16:00 Megemlékező-műsor a 200 éve született Petrás Incze János tudós papról Nagy Színpad
15:00 – 16:00 "Az elhagyott idő - 33 év a moldvai csángók között" – Csoma Gergely fotóművész, szobrász vetítéses előadása Kós Károly Előadóterem
16:00 – 17:00 Labdarúgó-kupa az autonómiáért” – döntő Focipálya
16:00 – 17:00 A Dombóvári Székely Kör dalkörének és táncosainak műsora Nagy Színpad
16:00 – 17:00 A moldvai csángó-magyarok hiedelmei” – író-olvasó találkozó Halász Péter csángókutatóval Kós Károly Előadóterem
17:00 – 17:30 Kopóbemutató – Babek Csaba jóvoltából Focipálya
17:00 – 18:00 Andrásfalva de szép helyen van…” – Sebestyén István (Kakasd) bukovinai székely mesemondó előadása Nagy Színpad
17:00 – 18:00 „Magyar létem az Én országom Moldova” című verseskötetét bemutatja Duma András (Klézse) költő Kós Károly Előadóterem
17:15 – 18:45 A csángók kapcsolatai az erdélyi magyarsággal” – megemlékezőműsor Lükő Gábor néprajzkutatóról, a Lükő Gábor Alapítvány és a Botosánka  Együttes  jóvoltából.
Előadást tart Pozsony Ferenc néprajzkutató, az MTA külsö tagja, valamint Pozsgai Péter történész, a Lükő Gábor Alapítvány elnöke. Tárlat Lükő Gábor  életéről, munkásságáról
Konferencia sátor
18:00 – 19:00 Szép fejér Pekulár” - Siritő Néptáncegyüttes, kísér Kis Csaba furulyán, Pásztor Endre kobzon, Walch Márton dobon Nagy Színpad
18:00 – 19:00 Író-olvasó találkozó Diósi Felíciával (Lujzikalagor), a „Csángó vagyok” című könyv szerzőjével Kós Károly Előadóterem
19:00 – 19:30 Világtalálkozó záróünnepsége
- Publik Antal (Marosvásárhely) szavalóművész
- Határtalan Dal - Méry Péter dalszövegíró, énekes előadása
Nagy Színpad
19:30 – 20:00 Édes Gergelem...” – össznépi moldvai csángó körtánc a Botosánka Együttessel Focipálya
20:00 – 21:30 Határon túlról, szívektől innen” – Ismerős Arcok koncertje Nagy Színpad
21:30 – Guzsalyas” – csángó táncház a Botosánka Együttessel Kós Károly Előadóterem

Állandó programok mindhárom nap:

  • Benedek Elek játszóház
  • Cserkelés a Börzsönyben
  • Sport: lovaglás, foci, röplabda, tenisz, íjászat, úszás, horgászás
  • Vásárosok felvonulása
  • Kézműves foglalkozás
  • Kerékpárkölcsönzés
  • Maxi Taxik közlekedtetése a vasútállomás és a tábor között (nézzék meg itt!)


A rendezvény főszervezője, lebonyolítója a Budapesti Székely Kör és Közhasznú Alapítványa

Honlap: www.szekelykor.hu

* A programok változásának jogát fenntartjuk!

Forrás: http://www.erdelyhon.hu/fesztival.html

 


1%

Kérjük támogassa adója 1%-ával
a Lükő Gábor Alapítvány célkitűzéseit!

ADÓSZÁMUNK:

18191341-1-42

Készítette: Parola Kft.